cimbalova-muzika-alexandra-vrabela-logo
MENU

O nás

cimbalova-muzika-alexandra-vrabela-prahacimbalova-muzika-pro-verejne-akce

Cimbálová muzika Alexandra Vrábela zahájila svou činnost v roce 1997.

Jejími členy jsou současní i bývalí členové Českého souboru písní a tanců. Zabývá se folklórem z různých regionů Čech, Moravy a Slovenska. Svoje náměty a postřehy čerpá ze sbírek Františka Sušila, F. Bartoše, F. Poloczeka, L. Janáčka a jiných sběratelů národních písní

Cimbálová muzika se ale nevyhýbá ani modernímu pojetí lidové hudby. Tato muzika vás zaujme svým osobitým podáním a je schopna svým repertoárem potěšit široké spektrum posluchačů. Prolínají se zde vlivy muzikantských osobností z různých folklórních regionů Moravy, kteří mají své kořeny hluboce zapuštěny, jak v moravské zemi, tak i v jejich krásných písních a zvycích. To se lehce pohupuje nad tóny, melodiemi a zpěvem této cimbálové hudby.

Muzika také procestovala velkou část Evropy, na svých vystoupeních používá originální ručně vyšívané kroje. Cimbálová muzika je ustrojena do krojů z Trenčianského Považia, zpěvačky jsou oděny do krojů z Piešťan, Trenčína a Hroznové Lhoty.

Kapela

Repertoár

Cimbálová muzika hraje a zpívá písně z Moravy, které jsou jejím domovem, ale interpretuje také melodie české, slovenské, maďarské i romské.

Cimbálová muzika se zabývá i světovým repertoárem, který potěší také starší generaci. Jedná se o světové evergreeny včetně některých jazzových i swingových standartů.

Obsazení

Alexander Vrábel - prim
Petr Mikoška- prim
Jiří Čihák - prim
Pavel Janeček - prim, viola, kontrabas
Radmil Tesařík - viola
Miriam Poláková - cimbál
Martin Hauptmann - cimbál
Petr Pánek - cimbál, kontrabas
Irvin Venyš - clarinet
Michal Zpěvák - clarinet
Martin Zpěvák - kontrabas
Marcel Javorček – harmonika
Kamil Hráček - kontrabas
Marie Vrábelová - zpěv
Michaela Zajmi - zpěv
Lenka Kurková - zpěv
Eliška Lengálová - zpěv
Václav Piluša, Jitka Krischová, Aleš Novotný, Tereza Adams, Adéla Červenková, Pavel Šír, Jitka Pokorná - tanec

cimbalovka-prahacimbalova-muzika-praha-a-okoliobsazeni-cimbalove-muziky-alexandra-vrabela
housle

Poslechněte si nás

Ukázka muziky

Hledáte cimbálovou muziku pro příjemné chvíle oslav, narozenin, svateb, rodinných večírků, plesů, zábav a jiných akcí...? Jste na správné adrese!

© Copyright Cimbálová muzika Alexandra Vrábela | Webové stránky od Pegu Design

heartenvelopephone-handsetcrossmenuarrow-down-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram